fbpx

ברוכים הבאים ליום האסטרואיד בישראל

יום האסטרואיד הוא ארגון בינלאומי אשר מסייע להגנה על כדור הארץ מפני אסטרואידים

הספירה לאחור ליום האסטרואיד הקרוב ב 30 ביוני , 2017

-503ימים -12שעות -21דקות -23שניות

ללמעלה ממליון אסטרואידים קיים הפוטנציאל לפגוע בכדור הארץ ותוך שימוש בכל הטלסקופים האפשריים בעולם , גילינו כאחוז אחד בלבד! , עצומת “פי 100” קוראת להגברת קצב גילוי האסטרואידים ל 100,000 (או פי 100) בשנה בטווח של 10 השנים הבאות.

“ככל שאנו לומדים יותר על פגיעות אסטרואידים – ברור לנו יותר ויותר שהמין האנושי חי על זמן שאול” אומר דר’ בריאן מיי ומוסיף “יום האסטרואיד ועצומת פי 100 הינן דרכים להעלאת מודעות הציבוא לפגיעותו של כדור הארץ וההבנה שהאסטרואידים פוגעים בו כל הזמן.” יום האסטרואיד הינו כלי להעלות את תמיכת דעת הקהל להגדיל את הידע שלנו לגבי מועדי פגיעות האסטרואידים וכיצד נוכל להגן על עצמינו.

“התראה מוקדמת הינה מרכיב הכרחי בהגנה על כדור הארץ” אומר רסטי שוויגארט , אסטרונאוט אפולו 9 , מייסד אגודת חוקרי החלל ASE וחבר בפאנל המומחים של “יום האסטרואיד” ומוסיף “הזמן הוא הנושא העיקרי , בקצב הגילוי הנוכחי עבור גופים בגודל 20 מטר ומעלה הנעים במסלולים קרובים לכדור הארץ של 1000 גופים בשנה , יקח לנו יותר מ 1000 שנים לאתר את מיליון הגופים בעלי הפוטנציאל לפגוע בכדור הארץ. זהו זמן ארוך מאוד וגם אז נגיע רק ל 10% מהגופים בעלי פוטנציאל פגיעה כמו זה שפגע בעיר צ’יליבינסק ברוסיה .

“יום האסטרואיד” הוכרז במסיבות עיתונאים סימולטניות בלונדון ובסן פרנסיסקו ב 3 בדצמבר 2014 , בלונדון דיברו גרגורי ריכטרס , דר’ בריאן מיי ולורד מרטין ריס ובסן פרנסיסקו – רסטי שוויגארט , אד לו וטום ג’ונס, נשיא ארגון חוקרי החלל ASE.
לורד מרטין ריס הקריא את עצומת “פי 100” ואת רשימת החותמים עליה שהתרחבה במהירות וכללה מאות מדענים , פיסיקאים , אסטרונאוטים ,חתני פרס נובל מ30 מדינות , אנשי עסקים ואמנים מובילים ,
בין החותמים : אנושי אנסארי , סטיוארט ברנד , בריאן קוקס , ריצ’ארד דוקינס , אלן יוסטאס , פיטר גבריאל , סטיב ג’ורבטסון , ג’יין לו , דר’ בריאן מיי , גרג מקאדו , פיטר נורביג , הלן שרמן , ג’יל טרטר , קיפ תורן ולמעלה מ 38 אסטרונאוטים וקוסמונאוטים.

כמו כן נכון להיום חתמו על עצומת “פי 100” למעלה מ 22000 אזרחי מדינות שונות.

בפברואר 2014 , דר’ בריאן מיי , אסטרופיסיקאי והגיטריסט הידוע של להקת הרוק “Queen” , התחיל לעבוד עם גרגורי ריכטרס , הבמאי של “51 מעלות צפון” , סיפור בדיוני על פגיעת אסטרואיד בלונדון והשפעתה על האנושות.
דר’ מיי הלחין את המוסיקה לסרט והציע לריכטרס להציג את הסרט ב Starmus , אירוע המאורגן ע”י דר’ גריק ישראליאן אשר נוכחים בו פיזיקאים בעלי שם , מדענים מפורסמים ואמנים ידועים כמו דר’ סטפן הוקינג , ריצ’ארד דוקינס וריק ווקמן. התוצאה היתה תחילת הדיונים שיובילו על הכרזת יום האסטרואיד ב 2015.
על מנת לוודא שלתנועה קיימת תמיכה בינלאומית , דר’ מיי הכיר לריכטרס את ארגון B612 , ארגון אמריקאי ללא מטרות רווח אשר קורא להגן על העולם מפני אסטרואידים מסוכנים באמצעות גילוי מוקדם , אחד ממקימי B612 ואסטרונאוט במשימת אפולו 9 , ראסטי שוויגארט והאסטרונאוט שהשתתף ב 3 משימות חלל , דר’ אד לו , הביאו ל”יום האסטרואיד” רשת מומחים להגנה על כדור הארץ ואנשי קשר מרחבי העולם, זמן קצר לאחר מכן הצטרפו האסטרונאוטים שוואיגארט ולו לדר’ מיי יחד עם לורד מרטין ריס , מהאגודה האסטרונומית המלכותית בבריטניה , המוסיקאי פיטר גבריאל ומומחים נוספים להגנה על כדור הארץ.
הצעד הבא של ריכטרס היה לשכנע את דר’ מארק בוזלו, מדען חלל ידוע המתמחה בתחום האסטרואידים , להצטרף לראסטי שוואיגארט בארגון פאנל מומחים וכן דייב אייכר , עורך מגאזין אסטרונומיה שהפך לעורך התוכן הראשי של “יום האסטרואיד” ולאחר דיונים בכל המשתתפים נולד הקונספט של יום לציון המודעות לאסטרואידים ברחבי העולם ועתה ריכטרס היה צריך “לגרום לזה לקרות” . 4 המייסדים של “יום האסטרואיד” הם : דר’ בריאן מיי , דניקה רמי (COO של ארגון B612) , גריגורי ריכטרס וראסטי שוויגארט.

יום האסטרואיד מצוין כל שנה ב 30 ביוני , זהו קמפיין למודעות בינלאומית שבו אנשים מכל רחבי העולם נפגשים כדי ללמוד על אסטרואידים , הסכנה בהתנגשות בכדור הארץ ומה אנו יכולים לעשות כדי להגן על הכוכב שלנו , המשפחות שלנו , הקהילה שלנו ועל הדורות הבאים מפני פגיעות עתידיות.

“יום האסטרואיד” נערך כל שנה בתאריך הפגיעה הגדולה ביותר בהיסטוריה הקרובה, הפגיעה ב 1908 באירוע טונגוסקה בסיביר . אסטרואיד קטן יחסית , בגודל כ 40 מטר או בגודל של בניין משרדים טיפוסי,החריב איזור לא מיושב בערך בגודל עיר גדולה.
אירועים מקומיים גדולים וקטנים נערכים ב”יום האסטרואיד” , החל מהרצאות ואירועים חינוכיים נוספים ועד לקונצרטים חיים ואירועים משמעותיים יותר , במטרה להעלות את מודעות הציבור בצורך בהגברת הגילוי והמעקב של אסטרואידים.
עצומת “פי 100” אשר קוראת לפעולה , נחתמה ע”י מאות אסטרונאוטים , מדענים , אמנים , אנשי עסקים ואנשי טכנולוגיה מובילים יחד עם עשרות אלפי אזרחים פרטיים.
שימוש בטכנולוגיה קיימת וחדשה לגלות ולעקוב אחר אסטרואידים וכן להדגים יכולות הסטת אסטרואידים ממסלולם כדי למנוע מהם להתנגש בנו בעתיד עשוי להיות ההישג הגדול ביותר של האנושות , “יום האסטרואיד” עשוי להביא להצלת כל החיים על פני כדור הארץ באמצעות מתן דגש לעבודה הנעשית היום ברמה המקומית והעולמית בתחום. “יום האסטרואיד” מדגיש את הגברים והנשים שהקדישו את חייהם למדע ולטכנולוגיה שאיפשרו את ההגנה על כדור הארץ.
אתם ואתן יכולים לעזור באמצעות ארגון אירוע מקומי וכן בחתימה על עצומת “פי 100” , אנו ממשיכים ללמוד על האבולוציה של מערכת השמש והשפעת האסטרואידים בחלל על ההסטוריה של כדור הארץ ,
אירועי התנגשות קטנים מתרחשים כל העת ו NASA מובילה מאמץ עולמי שהצליח לאתר עד עתה 95% מהאסטרואידים אשר יכולים לסיים את החיים כפי שמוכרים לנו על פני כדור הארץ במידה ואחד מהם מתנגש בנו.
לפי הידוע לנו לגבי אוכלוסיית האסטרואידים בחלל במסלול קרוב לכדור הארץ והסטוריית התנגשות האסטרואידים בכדור הארץ , מדענים צופים שכדור הארץ יחווה אירוע התנגשות רב עוצמה בעתיד – הם רק לא יודעים מתי בדיוק , מטרתינו היא להעלות את רמת המודעות של הציבור על מדע האסטרואידים והתוכניות להגנת כדור הארץ.
עצומת “פי 100” : “פי 100” הינו יעד שאפתני , נכון להיות פרוייקטי סקר אוכלוסיית האסטרואידים מגלים כ 1500 אסטרואידים שעשויים להגיע קרוב לכדור הארץ , כל שנה.
זה מאוד לא סביר שנצליח לגלות פי 100 יותר אסטרואידים כל שנה עם אמצעי הגילוי הנוכחיים.

More Videos

ויקטור בר – מנהל איזור ישראל ב “יום האסטרואיד”
ויקטור , מנהל פרויקטים בהייטק במקצועו ומתנדב בארגון האירופי לפיתוח טכנולוגיות להסטת אסטרואידים NEOShield , פועל להגברת מודעות האוכלוסיה בישראל לסכנת האסטרואידים מאז הקמת “יום האסטרואיד”
מייל ליצירת קשר :   

כל מדינות העולם ובכללן ישראל נמצאות בסיכון מפני פגיעת אסטרואידים , פגיעת אסטרואיד בניגוד לשאר אסונות הטבע, ניתנת למניעה לחלוטין , הכל עניין של סדר עדיפויות של הממשלה ,
ארגון “יום האסטרואיד” בישראל – שלוחה של “יום האסטרואיד” הבינלאומי בא במטרה להעלות את המודעות לסכנה ולרתום את תושבי ישראל לפעילות לטובת שינוי סדר העדיפויות במדינה והשקעה במציאת פתרונות להגנה על כדור הארץ ומדינת ישראל מפני פגיעת האסטרואידים.

יום האסטרואיד נתמך בידי למעלה מ 200 מדענים , אסטרונאוטים , אנשי עסקים , אמנים , חתני פרס נובל  ועשרות אלפי אזרחים נוספים.

©2018 Asteroid Day, All rights reserved